Ogrodnik Podsiadło

Opublikowano:
6.7.2018

Zanim został ukończony, P4 zdążył zagrać w teledysku piosenki, która w ciągu pierwszej doby uzyskała ponad 600 tysięcy wyświetleń. Autorzy klipu nie znaleźli w Warszawie ładniejszych budynków, przed którymi Dawid Podsiadło mógłby posadzić drzewo.

Zaprojektowany przez JEMS Architekci komplesk P4 zagrał wielkomiejski krajobraz w klipie do nowej piosenki Dawida Podsiadło, zapowiadającej trzeci album artysty. „Małomiasteczkowy” traktuje o wykorzenieniu przybysza z prowincji. – To utwór o przełamywaniu barier, wstydu i szukaniu miejsca w nowej rzeczywistości – tłumaczy wokalista, sam pochodzący z niewielkiego miasta na Śląsku.

Autorem teledysku jest były student architektury, reżyser nominowanego do Oscara filmu Katedra, Tomasz Bagiński. – Dla mnie to tekst o oderwaniu od źródeł, o doświadczeniu wielu współczesnych Polaków z paru ostatnich pokoleń, związanym z przeprowadzką z rodzinnych stron. Czasem są to przenosiny do większego miasta, czasem do innego kraju – zauważa Bagiński.

Reżyser wymyślił, że piosenkę zilustruje przesadzeniem drzewa. Wynajęta firma ogrodnicza wykopała dąb na podwarszawskiej plantacji i zasadziła na tle biurowców P4. Dawid uczestniczył w całym procesie, od bladego świtu do późnego wieczora.

– Reżyser szukał zaawansowanej budowy mieszkaniowej z atrakcyjną, nowoczesną architekturą. Mimo że tyle się buduje domów w Warszawie, ekipa zdecydowała, że nasz biurowiec i hotel będą idealne do tej roli – mówi partner Garvestu, Michał Włodarczyk.

Sadzenie dębu przy budynkach P4 © Michał Łuczak

Bagiński nakręcił klip kamerą 16-milimetrową trzymaną przez Kajetana Plisa. Reportażowe zdjęcia, utrzymane w stylu retro postprodukowało Platige Image. Producentem filmu jest studio Dobro.

Po skończonych zdjęciach drzewo wróciło na swoje miejsce, na podwarszawską plantację. Nie mogło być inaczej, na końcu klipu Dawid Podsiadło przekonuje widzów do szanowania zieleni.

Tomek Bagiński, Dawid Podsiadło i przesadzarka © Michał Łuczak

– Niestety dąb nie mógł zostać pod P4 – mówi Michał Włodarczyk. – Koncepcja ustawienia drzewa reżysera nie pokrywała się z naszą. Drzewa wokół P4 będą, ale nie takie i nie w tym miejscu.

Trwają prace wykończeniowe w dwóch pierwszych budynkach kompleksu. Wyższy zajmie czterogwiazdkowy hotel Vienna House Mokotów Warsaw, z dużą restauracją, strefą fitness i wellness. W drugim znajdą się biura ze słonecznymi tarasami i przedszkole.

Arrow icon

Poprzednie wpisy

© 2019 Garvest Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Uniforma
Garvest Sp. z o.o.
ul. Grodziska 8
60-363 Poznań