Pixel zmultiplikowany

Opublikowano:
4.26.2018

Biurowce przy Grunwaldzkiej zaczynają tworzyć zwartą całość. Niemal ukończony Pixel 5 jest już wynajęty w ponad 60% i zostanie oddany do użytku wcześniej niż zakładano.

Budynek zwrócony szczytem do Grunwaldzkiej, ustawiony prostopadle do Pixela 1, z zewnątrz wygląda na gotowy. Stan surowy zamknięty Pixel 5 osiągnął pod koniec stycznia. Wczesną wiosną rozpoczęto w nim uruchamianie instalacji wewnętrznych, stąd prace wykończeniowe, wykonywane w komfortowych warunkach, przebiegały w szybkim tempie. Po założeniu instalacji we wnętrzach, montowane są właśnie szklane okładziny ścienne i z płyt HPL.

© Przemysław Turlej

Gotowe są już garaże podziemne, z wyjątkiem żywicy na posadzkach, którą wykonawca planuje wylewać w maju. Trwa właśnie montaż systemu zarządzania budynkiem, Skanska przeprowadza pierwsze testy wentylacji.

Biurowiec zaczyna też, na razie na papierze, wypełniać się najemcami. Na parterze znajdzie się placówka medyczna PZU Zdrowie SA – nowy projekt ubezpieczeniowego giganta, na piętrach biura m.in. Skanskiej – głównego wykonawcy biurowców, firmy EWE – ważnego gracza na niemieckim i polskim rynku energii oraz konstruktora nadwozi pojazdów EDAG Engineering. – Jesteśmy zadowoleni z tempa komercjalizacji nowych Pixeli – mówi partner Garvestu Michał Włodarczyk. – Mamy tylu chętnych, że jeśli prowadzone z nimi rozmowy zakończą się pomyślnie, wynajmiemy całą powierzchnię zanim budynki zostaną oddane do użytku.

© Przemysław Turlej

Elewacja Pixela 5 jest ukończona w 90%, Pixela 4 – w 70%. Podłogi i ściany tarasów wykładane są modrzewiem syberyjskim. Zielone siatki znikają z fasad na rzecz roślin na dachach, których nasadzenia rozpoczęły się w tym tygodniu. Wkrótce pojawi się także zieleń wokół budynków. Prace drogowe – w tym przedłużenie ul. Babimojskiej, budowa chodników i podjazdów – są już na półmetku.

© Przemysław Turlej

Poprzedniemu wykonawcy postawienie pierwszego Pixela zajęło 2 lata, Skanska z dwoma kolejnymi uwinie się w 18 miesięcy. Co oznacza, że oba nowe biurowce wykonawca odda do użytku jeszcze w lipcu tego roku. – Wyciągnęliśmy wraz z inwestorem wnioski po realizacji pierwszego etapu – tłumaczy szybsze tempo prac Andrzej Kostrzewa, menedżer projektu ze Skanska. – Budowa przebiega bez przestojów i opóźnień, jak również bez protestów sąsiadów.

© Przemysław Turlej

Dwa budynki powstające obok pierwszego Pixela ukończonego w 2012 roku stworzą park biurowy, który będzie liczył docelowo pięć obiektów. Energooszczędne, ekologiczne biurowce przy Grunwaldzkiej 182 zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. Budynki zaplanowane na obrysie prostokątnego dziedzińca stworzą kompozycję prostych brył. Od ulicy kompleks prezentuje zwarte pierzeje, z drugiej strony – wewnętrzną, kameralną przestrzeń wypełnioną zielenią. Od wewnątrz ozdobą biurowców są głębokie 2-kondygnacyjne loggie wyłożone surowym drewnem.

Arrow icon

Poprzednie wpisy

© 2019 Garvest Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Uniforma
Garvest Sp. z o.o.
ul. Grodziska 8
60-363 Poznań