Pixel najpiękniejszy w Poznaniu

Opublikowano:
10.28.2013

Biurowiec Garvestu okazał się najlepszym budynkiem powstałym w Poznaniu w 2012 roku, otrzymał Nagrodę Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro.

Statuetka Jana Baptysty Quadro to przyznawana od 15 lat nagroda za najlepszą realizację architektoniczną w Poznaniu. W imieniu twórców budynku pracowni JEMS Architekci nagrodę z rąk wiceprezydenta Poznania Jerzego Stępnia odebrał dziś w poznańskim ratuszu Paweł Natkaniec. – Życzymy wszystkim architektom takiej współpracy z inwestorem – powiedział ze statuetką w rękach.

W tym roku jury wybierało spośród rekordowej liczby 19 zgłoszeń. Był wśród nich Andersia Business Center, kolejny budynek poznańskiego city autorstwa pracowni Sipińskich, był doceniony w prasie branżowej Rezerwat Archeologiczny Genius Loci zaprojektowany przez TOYĘ i krytykowana przebudowa Sali Wielkiej CK Zamek tegoż biura. Był nowy terminal na lotnisku Ławica, wykonany przez ADS, biuro posiadające jak dotąd najwięcej statuetek Quadro. Była Nastawnia PoC, mały, ale bardzo ciekawy projekt Front Architects, był i wielki, choć bardzo kontrowersyjny pod względem funkcji, I etap budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, czyli centrum handlowe z funkcją dworcową.– Cieszymy się – skomentował na gorąco Wim Perquy, partner Garvestu. – Bo skoro już pierwszy z pięciu elementów budowanego przez nas parku biurowego zdobywa najważniejszą poznańską nagrodę, utwierdza nas to w przekonaniu, że podjęliśmy słuszną inwestycję.

Arrow icon

Poprzednie wpisy

© 2021 Garvest Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Uniforma
Garvest Sp. z o.o.
ul. Grodziska 8
60-363 Poznań