Pixel very good

Opublikowano:
12.17.2014

Poznański biurowiec trafił właśnie do prestiżowego przewodnika ekologicznego BREEAM. Trzy zrównoważone gwiazdki przyznane przez Brytyjczyków to wspaniały prezent tuż przed Gwiazdką.

„Very good” słyszała wiele razy od gości obsługa Jadalni, restauracji w Pixelu, ale nie przełożyło się to na gwiazdki w przewodniku Michelin. Za to pochwały składane przez dziennikarzy i specjalistów z branży na ręce inwestora i architektów z pracowni Jems, znalazły potwierdzenie w certyfikacie BREEAM Very good, przyznanym biurowcowi przez Building Research Establishment. Jego eksperci najwyżej ocenili rozwiązania ekologiczne budynku (prawie 90 na 100 pkt.), gospodarkę odpadami i transport, a ponadprzeciętnie – zarządzanie budynkiem i jego efektywność energetyczną. Przyznanie certyfikatu poprzedza oceny jakości budynku także w innych kategoriach, m.in.: jakość środowiska wewnętrznego, gospodarkę wodą, zastosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego, komfort użytkownika czy dostępność komunikacyjną.

© Jeremi Buczkowski
© Jeremi Buczkowski

Pixel, siedziba Grupy Allegro, jest pierwszym z klastra biurowców, które powstaną na poznańskim Grunwaldzie. Certyfikaty BREEAM posiada jeszcze dwanaście obiektów w Poznaniu.

Arrow icon

Poprzednie wpisy

© 2021 Garvest Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Uniforma
Garvest Sp. z o.o.
ul. Grodziska 8
60-363 Poznań