PORR zbuduje Bałtyk

Opublikowano:
10.30.2014

Profesjonalizmem i ceną wygrała przetarg na budowę Bałtyku spółka PORR Polska S.A. Oficjalnie prace rozpocznie w połowie listopada.

W trakcie prawie rocznych negocjacji PORR pokonał sześciu konkurentów zaproszonych do rokowań, a w finale – Budimex, który zbudował poprzednią inwestycję Garvestu – Pixela.

Umowę podpisali wczoraj Wim Perquy i Piotr Voelkel junior z ramienia inwestora oraz Dariusz Wietrzyński reprezentujący wykonawcę. Przysłowiową łopatę zgodnie wbiją w ziemię za dwa tygodnie, ale prace przygotowawcze PORR rozpoczyna już dziś. Na placu budowy ma spędzić dwadzieścia sześć miesięcy.

Pełen entuzjazmu Dariusz Wietrzyński, dyrektor PORR i podpisujący umowę Piotr Voelkel junior © Garvest
Pełen entuzjazmu Dariusz Wietrzyński, dyrektor PORR i podpisujący umowę Piotr Voelkel junior © Garvest

PORR oddeleguje na budowę pracowników, którzy kończą właśnie Business Garden przy Marcelińskiej. W końcowych etapach budowy ma ich być w Bałtyku nawet trzystu pięćdziesięciu.

PORR budował wcześniej w Poznaniu m.in. Andersię Business Center i Stary Browar. Jego pierwszą realizacją w Polsce był warszawski Hotel Holiday Inn w 1989 roku, potem zbudował m.in. Giełdę Papierów Wartościowych i siedzibę Agory. Centrala firmy mieści się w Wiedniu, spółka istnieje od 1869 roku i jest prowadzona przez kolejne pokolenie austriackich właścicieli.

Arrow icon

Poprzednie wpisy

© 2021 Garvest Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Uniforma
Garvest Sp. z o.o.
ul. Grodziska 8
60-363 Poznań