Rośnie w nieruchomościach

Opublikowano:
3.20.2014

Optymizm i entuzjazm to wszystko, co z targów inwestycyjnych w Cannes przywiozły polskie miasta. To, zdaje się, i tak więcej niż się spodziewały.

Na odbywających się w ubiegłym tygodniu najważniejszych i najbardziej prestiżowych w Europie targach inwestycyjnych MIPiM spotkało się kilka tysięcy firm inwestycyjnych, deweloperów, architektów, pism branżowych oraz miast i regionów z osiemdziesięciu krajów świata.

Polskie miasta zawiozły do Cannes tysiące hektarów terenów na sprzedaż, a przywiozły tytuły w niezliczonych rankingach i słowa otuchy. Na targach panował nastrój optymizmu wśród inwestorów, który udzielał się wszystkim pozostałym graczom rynku. Większość podsumowań zeszłego roku i prognoz na 2014 mówiło wzroście inwestycji w Eropie. I podobno ani razu nie padło słowo kryzys.

Poznań chwalił się na targach inwestycjami Garvestu i Voxu

Warszawa będzie ósmą najchętniej wybieraną lokalizacją inwestycyjną w Europie w tym roku twierdzi firma CBRE, która w Cannes ogłosiła wyniki Badania Intencji Inwestorów w Sektorze Nieruchomości. Katowice zajęły natomiast dziewiąte miejsce, ale w innym rankingu. „Europejskie miasta i regiony przyszłości” to ocena perspektyw dla rozwoju bezpośrednich inwestycji zagranicznych na podstawie statystyk i ankiet. Według niej Katowice są w Europie Środkowo-Wschodniej bezkonkurencyjne.Wśród miast tego regionu godnym wyróżnienia jest też Kraków za świetną strategię przyciągania inwestycji zagranicznych oraz biznesową efektywność kosztową.Oby za pochlebnymi ocenami podążyli też inwestorzy.

Arrow icon

Poprzednie wpisy

© 2021 Garvest Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Uniforma
Garvest Sp. z o.o.
ul. Grodziska 8
60-363 Poznań