Viena House Mokotów

Lofty w sercu Mordoru niczym milion dolarów
Nazwa:
Viena House Mokotów
Lokalizacja:
Warsaw, Poland
Powierzchnia:
25.000 m2
Vienna House, widok zewnętrzny - Garvest - Poznań
Fot. Przemysław Turlej

Są kompletnie różne od tego co powstało na Służewcu w ostatnim ćwierćwieczu, a mimo to wyglądają jakby stały tu od zawsze. Architekci z JEMS, nawiązując do przemysłowej przeszłości dzielnicy, żelbetowymi ramami i tarczami otoczyli surowe przestrzenie. W komfortowo urządzonych wnętrzach wygodnie mieszka się gościom hotelu
Vienna House Mokotow i aparthotelu P4.

Vienna House, wnętrze - Garvest - Poznań
Fot. Przemysław Turlej
Vienna House, wnętrze - Garvest - Poznań
Fot. Przemysław Turlej

Pokoje hotelowe zajmują 6-piętrową halę w pierzei ulicy Postępu. W niższym budynku, opadającym schodkowo w głąb działki, mieszka się jeszcze wygodniej i spokojniej. Większość apartamentów ma przestronne drewniane tarasy z widokiem na bujną zieleń. W parterze działa przedszkole, w garażu parking na 600 aut i szatnie dla rowerzystów, a w kolejnych budynkach planujemy więcej udogodnień.

Vienna House, wnętrze - Garvest - Poznań
Fot. Przemysław Turlej
Michał Włodarczyk, partner Garvestu - zdjęcie
Tak niestandardowego budynku jako spójnej, jednorodnej całości nie zdarzyło się JEMSom zaprojektować od czasów siedziby Agory. To spektakularny projekt, z elewacją z betonowych prefabrykatów, bez podwieszanych sufitów, z wszystkimi instalacjami ukrytymi w podniesionej podłodze, a przewody oświetleniowe – w wyciętych nutach w betonowym suficie. To pierwsza współczesna inwestycja na Służewcu w industrialnym klimacie.
Więcej o Garvest Real Estate
Michał Włodarczyk
Partner Garvestu
Arrow icon

Powiązane posty

© 2021 Garvest Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Uniforma
Garvest Sp. z o.o.
ul. Grodziska 8
60-363 Poznań