Pixel

Stworzony z kulturą i szlachetnie wykończony klaster biurowy na poznańskim Grunwaldzie
Nazwa:
Pixel
Lokalizacja:
Poznań, Poland
Powierzchnia:
50 tys. m2
Nagrody:
Quadro
Pixel, widok zewnętrzny - Garvest - Poznań
Fot. Jeremi Buczkowski

To nasza pierwsza inwestycja, wizytówka zaprojektowana przez najlepsze polskie biuro, JEMS Architekci. Pierwszy Pixel, siedziba Grupy Allegro, został okrzyknięty najbardziej eko biurowcem w Poznaniu, doceniony nagrodą Quadro, wicebryłą, a Filip Springer pisał o nim, że „przywraca wiarę” Obok powstały dwa bliźniacze – szlachetne i gładkie od ulicy, od dziedzińca rozpikslowane drewnianymi tarasami i otulone zielenią. Według architektów z JEMS to „rozrzeźbione prostopadłościany”. Dwa ostatnie, dopełniające klaster, stawiamy w 2020 roku.

Pixel, plan architektoniczny - Garvest - Poznań

Za szpalerem wysokich lip przy ul. Grunwaldzkiej 182 zaczyna się nowy świat. Z góry, dzięki zielonym dachom, wygląda jak dzika łąka, z dołu – jak park z placami zabaw dla dzieci pracowników. Tu żyje się spokojniej i zdrowiej. Wiaty na rowery, szatnie i prysznice dla rowerzystów czy klub fitness zachęcają do aktywności, centrum medyczne – do monitorowania stanu zdrowia.

Pixel, widok zewnętrzny - Garvest - Poznań
Fot. Jeremi Buczkowski

Office sweet office

Office sweet office to nasza koncepcja na jasne, przestronne biura, w których czuć ciepło domu. Bo open space można oswoić, odczarować – aranżacją, roślinami, naturalnymi materiałami, wygodą. Pokazaliśmy to w pierwszym Pixelu dla Allegro, który urządziliśmy komfortowo i zgoła „niebiurowo” meblami i dodatkami kupionymi na portalu aukcyjnym

Pixel, wnętrze - Garvest - Poznań
Fot. Jeremi Buczkowski
Pixel, panorama zewnętrzna - Garvest - Poznań
Fot. Juliusz Sokołowski
Michał Włodarczyk, partner Garvestu - zdjęcie
Chcielibyśmy budować bardziej ekologicznie, ale ekologia w Polsce jest dramatycznie droga. Mamy certyfikat BREEAM, zielony dach, rośliny wokół i sporo rozwiązań proekologicznych. „Proekologiczne” rozumiemy jako „proludzkie”, zaspokajające naturalne potrzeby człowieka, które są wyrazem zdrowego rozsądku.
Więcej o Garvest Real Estate
Michał Włodarczyk
Partner Garvestu
Arrow icon

Powiązane posty

© 2021 Garvest Sp. z o.o.
Projekt i realizacja: Uniforma
Garvest Sp. z o.o.
ul. Grodziska 8
60-363 Poznań